...chantant ange...


Diskusní téma: BRUXELLES 8.3.2010

Datum: 17.03.2010

Vložil: HOnza

Titulek: Re: Re: Opravdu výborný koncert

Ahoj Jeanette, měli jsme místa v sekci Fauteuil N, 7-57+7-58, tedy kousek za plochou napravo. Všimnuli jsme si hned dvou českých vlajek, jedné úplně vepředu před pódiem, druhé na ploše vzadu (tedy, nejsem si úplně jistý, jestli to nebyla jediná vlajka, která se během koncertu přesunula :-). Vstupenky jsem objednal přes sherpa.be, bohužel nemají možnost výběru přesných míst, jako naše ticket agentury, ale jen kategorií, tak jsem doufal, že to místo nebude úplně hrozné, a že vůbec dojdou, protože objednávka byla docela na poslední chvíli, přesně 14 dní před koncertem. Letenky a ubytování jsem tedy musel obstarat dřív, než jsem měl vstupenky v ruce a byl to tedy docela stres, aby vůbec došly. Místa byla nakonec docela OK, i když divadelní kukátko hodně pomohlo. Trochu jen lituji toho, že jsem si nevzal kameru - kdybych věděl, že budu sedět úplně na kraji řady, asi bych ji býval vzal. Jinak i když jak jsem už psal album TLFM nepatří mezi mé favority, rozhodně také vůbec nelituji toho, že jsme na koncert jeli, stálo to určitě za to, atmosféra i výkon byl úžasný, navíc historické centrum Bruselu je nádherné a stojí za shlédnutí. No, koncert v Bruselu byl první, na kterém jsem Laru viděl naživo. I když už nám to málem vyšlo před 2 roky. Tehdy měla 23. a 25. října 2008 vystoupit v rámci veletrhu květin Florileges na ostrově Réunion. Je to malý ostrůvek v Indickém oceánu, asi 200km od Mauricia, patřící Francii, vzdálený od nás přibližně 10tisíc km. Let z Paříže trvá přibližně 11 hodin :-( Do té doby jsem ho vůbec neznal, ale jak jsem ho začal více a více studovat, zaujal mne natolik, že jsme tam vyrazili. Když jsme dojeli asi 3 hodiny před začátkem koncertu do Tamponu, což je město, ve kterém se veletrh konal, ještě vše nasvědčovalo tomu, že se uskuteční. Asi hodinu před vystoupením však všude vyvěsili cedule, že koncert je zrušen. V tu chvíli jsem myslel, že se jedná o špatný vtip, ale nakonec jsem vychladl a řekl si, že jsme si alespoň udělali nádhernou dovolenou. No, buď byla tehdy opravdu nemocná, jak to zdůvodňovali pořadatelé, nebo se jí prostě nechtělo jet tak daleko, když její holčička byla ještě hodně malá. Každopádně také doufám, že koncert v Bruselu nebyl ten poslední a ještě se nám poštěstí nějaký v budoucnosti shlédnout. Hlavně bych jí přál dobré hudebníky s inspirací a starými dobrými nástroji, ne počítačem někde ve sklepě, aby se neopakovala situace z TLFM a my se zase měli na co těšit, třeba na něco ve stylu You're Not From Here nebo I Guess I Loved You, což považuji za jedny z nejlepších lahůdek, které vyprodukovala. I když ... převzatý Angel z jejího posledního EWIM se jí povedla naprosto úžasně :-)


Zpět na diskuzi