...chantant ange...


Biografie

Lara Fabian, původním jménem Lara Crokaert se narodila 9.ledna 1970 v Ettebeeku v Belgii.Původem belgicko-italská zpěvačka zpívá francouzsky,italsky,španělsky a anglicky.Všemi jazyky mluví plynně a nazpívala i písně v portugalštině a v němčině.

Prodala přes 12 milionů nosičů a nahrávací společnosti spolu s některými médii o ní hovoří jako o nové Céline Dion.

Lara měla vlámského otce a sicilskou matku. Její křestní jméno "Lara" je inspirováno úvodní melodií filmu Doktor Živago. Přestože se narodila v Ettebeeku v Belgii, strávila prvních pět let v Catanii na Sicílii, kde se před návratem zpět do Bruselu naučila svůj první jazyk - italštinu. Už ve velmi raném věku začala brát hodiny klavíru. V osmi letech začala navštěvovat Královskou konzervatoř v Bruselu. Během deseti let studií na konzervatoři, psala a upravovala své vlastní písně. Před studiem na konzervatoři chtěla studovat práva. Její písně jsou do značné míry ovlivněné klasickým zpěvem a hudební teorií stejně jako u současných umělců jako Barbra Streisand nebo skupina Queen.

Lara píše také pro jiné umělce a vybírá si především francouzské zpěvačky jako Chimène Badi, Nolwenn Leroy nebo Myrial Abel. Komponuje též pro Daniel Levy a v současné době spolupracuje s bývalou soutěžící z "Nouvelle Star 3", Roland.

V listopadu roku 2007 se Laře narodila krásná holčička jménem Lou, kterou má se svým manželem Gérardem Pullicino.


larafabian_bio.pdf (1,2 MB)

Biography in PDF